کنترل موتورخانه و استخر از راه دور

کنترل موتورخانه و استخر با از راه دور

ضرورت کنترل موتورخانه و استخر ویلا از راه دور

بسیار اتفاق می افتد که در زمستان برای رفتن به محل ویلا و یا محل تفریحات قشلاقی دچار استرس می شویم چرا که به خاطر سرد بودن محل ویلا و گرم نشدن سریع ویلا متاسفانه چندین ساعت را باید در سرما سپری کنیم.

همچنین جهت استفاده از استخر و جکوزی در ویلا، باید به مدت چند ساعت صبر کنیم تا دمای آب آن ها به مقدار مطلوب برسد و سپس بتوانیم از آن ها استفاده نماییم.

البته بعضی از صاحبان ویلا با توجه به این مشکلات و پرهیز از بیماری به خاطر مجاورت در سرمای چندین ساعته عموما از رفتن به ویلا امتناع   می کنند، اما این راه حل فقط خط زدن صورت مسئله است و برای این مشکل راه حل کاملا علمی و فنی وجود دارد که در حال حاضر در تمام دنیا استفاده می شود.

نحوه کنترل موتورخانه از راه دور

راه حل این موضوع استفاده از سیستمهای تله متری است این سیستمها قادرند تا از صدها کیلومتر دورتر فقط با استفاده از سیگنالهای مخابراتی تجهیزات الکتریکی را روشن و خاموش نمایند، این سیستمها که با نام مخفف imc شناخته می شوند دارای خروجی هایی هستند که مانند کلید برق عمل کرده ولی توسط موبایل فرمان می پذیرند.

این سیستم در صورت اتصال به موتورخانه باعث می شود تا صاحب ویلا هر زمان که قصد رفتن دارد تنها با یک اس ام اس و یا از طریق اینترنت، موتورخانه و یا پکیج ویلا را روشن کرده و وقتی به ویلا میرسد با دمای هوای مطلوب و مناسب اقامت مواجه گردد.

همچنین جهت آماده نمودن استخر و جکوزی برای استفاده، می توان چند ساعت قبل از حرکت به سمت ویلا، از طریق موبایل، پمپ گرمایش استخر و جکوزی را روشن نموده تا هنگام رسیدن به ویلا از امکانات آماده لذت برد.

همچنین می توان دمای دیگ آبگرم، ویلا، استخر و جکوزی را از راه دور ملاحظه نمود و در صورت نیاز دمای مورد نیاز را برای هر کدام از طریق موبایل و اینترنت از راه دور تنظیم کرد.

همچنین در مناطق سردسیر که امکان ترکیدگی لوله ها بر اثر عدم کارکرد مداوم وجود دارد این سیستم می تواند روزانه برای مدت محدودی روشن شده تا باعث عدم ترکیدگی لوله های آب به خاطر سرمای شدید گردد.

مزایای دیگر استفاده از سیستم کنترل از راه دور

ضمنا در مدل کاملتر آن می توان برای آبیاری ویلا برای فصلهای گرم سال نیز بهره برد و بدون نیاز به باغبان محوطه و فضای سبز ویلا را با آبیاری مناسب سرسبز نگهداشت.

ضمنا وجود خروجی های اضافه در این سیستم می تواند در فصول گرم سال سیستم خنک کننده را همانند سیستم گرم کننده قبل از ورود به ویلا فعال نماید.

در انتها می توان از خروجیهای اضافه آن برای روشنایی محوطه و یا داخل ویلا بطور موقت و از راه دور استفاده کرد تا القای حضور مجازی، سارقان را از محوطه ویلا دور نماید.
این سیستم با هدف کاهش مصرف انرژی، ارتقای کیفیت شرایط آسایشی، افزایش سطح امنیت، ایمنی و اعمال مدیریت بر تمامی اجزای داخل ساختمان در یک واحد مسکونی اجرا می شود.

کنترل اجزای مختلف ساختمان برای کاربر از طریق پنل های اتاقی بصورت محلی، از طریق پنل مرکزی و با استفاده از ریموت و از راه دور نیز میسر بوده و بعلاوه کاربر می تواند از طریق ipad و یا موبایل نیز کنترل واحد خود را در دست گیرد.

در کنار مزایای سیستم های مدیریت خانگی در کاهش مصرف انرژی و تامین امنیت واحد مسکونی، ساکنان می توانند از مزایای متعدد سیستم از قیبل ارتباط با اینترنت، استفاده از امکانات صوتی تصویری (Multimedia) و کنترل تجهیزات خانگی نیز استفاده نموده و یا با تعریف سناریوهای عملکرد مختلف (مانند سناریوی خواب، عدم اشغال واحد، مسافرت و …) و برنامه ریزی عملکرد اجزا، راحتی و آسایش خود و دیگر ساکنان را برآورده سازند.

مطالب مشابه

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط دیگر را نیز مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up