طراحی و ساخت

   تابلو ستاره مثلث

  تابلو ستاره مثلث چیست؟

قیمت تابلو ستاره مثلث تبریز

فروش تابلو برق ستاره مثلث

گروه مهندسی سپهر صنعت با بیش از یک دهه تجربه در زمینه ی مونتاژ تابلو برق و فروش تابلو برق این تضمین را به شما مشتریان عزیز می دهد که با مناسب ترین قیمت بازار و کوتاه ترین زمان مونتاژ تابلو برق ستاره مثلث شما را انجام دهد .

جهت خرید تابلو برق ستاره مثلث کافی است مشخصات پلاک موتور سه فاز خود را به مهندسان گروه مهندسی سپهر صنعت تبریز اعلام کنید تا مهندسان مجموعه ی ما بهترین قطعات مورد نیاز متناسب با موتور سه فاز شما را آماده کنند و مونتاژ تابلو برق ستاره مثلث شما را انجام دهند .

گروه مهندسی سپهر صنعت تبریز فروشنده انواع تابلوهای برق صنعتی از جمله تابلو برق ستاره مثلث با بهترین قیمت و ضمانت کیفیت می باشد. برای استعلام آخرین قیمت تابلوهای برق صنعتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

   ولتاژ نامی                 380/400 VAC
   جریان نامی               Up to 1600A
   درجه حفاظت                 Up to IP56
نوع رنگ                 RAL 7032-7035
     درجه حفاظت              Up to IP56

         دمای کارکرد          -15 To 75 °C 

        استاندارد          IEC 61439-1

تابلو برق ستاره مثلث چیست ؟

برای استارت الکترو موتورهای با توان نامی 7.5 کیلووات به بالاتر معمولا از تابلو برق‌های ستاره مثلث استفاده می‌شود.

الکتروموتور های سه فاز به محض راه اندازی ۷ تا ۱۵ برابر جریان نامی خود جریان مصرف می کنند که این جریان کشی تا رسیدن به سرعت و گشتاور مناسب ادامه دارد. این اتفاق باعث کاهش شدید عمر موتور و همچنین فشار به شبکه ی برق و افت ولتاژ می شود و افت ولتاژ خود به تنهایی باعث جریان کشی بیشتر می شود . برای کمتر کردن  اثر جریان هجومی اولیه ی موتور ها از دو روش استفاده می شود. در یک روش از اینورتر ها استفاده می شود که تا حد زیادی از جریان هجومی جلوگیری می کنند و قابلیت کنترل سرعت و

کنترل های بسیاری برای استفاده از موتور به اپراتور می دهد. ولی استفاده از اینورتر ها معایب خود را نیز دارد یکی از معایب هزینه بالای اینورتر ها و خرابی های پی در پی آن ها است. همچنین  به دلیل خروجی شبه سینوسی اینورتر ها باعث ایجاد هارمونیک و فشار به موتور های سه فاز می شود.

روش دیگر جلوگیری از جریان هجومی اولیه ی موتور استفاده از تابلوی ستاره مثلث است. تابلو ستاره مثلث وظیفه دارد که سربندی موتور را ابتدا به صورت ستاره راه اندازی کند و پس از رسیدن موتور به سرعت مناسب به طور سریع آن را به حالت مثلث تغییر دهد. الکتروموتور های سه فاز در حالت ستاره به صورت نرم استارت می شوند و جریان هجومی کمتری دارند و پس از رسیدن به سرعت مناسب تابلو ستاره مثلث سربندی موتور را به حالت مثلث تغییر میدهد تا از فشار جریان هجومی حالت مثلث جلوگیری شود.

تابلو های برق ستاره مثلث از چه قطعاتی تشکیل می شوند ؟

از قطعات مورد استفاده در تابلو برق های ستاره مثلث می توان به موارد زیر اشاره کرد .

فیوز مینیاتوری یا کلید کامپکت

در برق ورودی اکثر تابلو برق ها از فیوز استفاده می شود فیوز ها دو وظیفه بسیار مهم را بر عهده دارند. اول قابلیت قطع و وصل برق کل تابلو را به اپراتور می دهند و دوم از تابلو و خروجی تابلو برق در برابر اضافه جریان و اتصال کوتاه محافظت می کنند. در صورتی که جریان مورد نیاز موتور سه فاز زیر ۶۳ آمپر باشد اغلب از فیوز های مینیاتوری استفاده می شود و در آمپر های بالا از کلید کامپکت استفاده می شود که از قدرت قطع بسیار بالاتری برخوردار هستند. فیوز ها در انواع تندکار و کندکار تولید می شود که در تابلو ستاره مثلث باید از نوع کندکار آن استفاده شود  زیرا به هر حال با راه اندازی به حالت ستاره باز هم کمی جریان هجومی داریم و در صورت استفاده از فیوز تندکار قبل از راه اندازی موتور ، فیوز میپرد و موتور را خاموش می کند. بنابراین برای موتور های سه فاز در تابلو ستاره مثلث از فیوز های کندکار استفاده می شود تا فرصت مناسب  برای راه اندازی موتور سه فاز را بدهد .فروش تابلو ستاره مثلث تبریز

سه عدد کنتاکتور

کنتاکتور ها وظیفه قطع و وصل برق سه فاز را دارد و بر اساس فرمانی که به بوبین کنتاکتور می دهیم برق سه فاز را قطع و وصل می کنند، کنتاکتور ها در تابلو ستاره مثلث وظیفه تغیر حالت سربندی موتور به حالت ستاره و مثلث را دارند. در تابلو برق ستاره مثلث یک کنتاکتور مادر وجود دارد که در به یک سر ورودی سرپیچ  تخته کلم موتورالکتریکی وصل است و دو کنتاکتور دیگر به حالت ستاره و مثلث سیم کشی می شود و در زمان مناسب با یک تایمر وضعیت از حالت ستاره به مثلث تغییر می کند.ساخت تابلو ستاره مثلث تبریز

کنترل فاز

کنترل فاز ها در تابلو برق های ستاره مثلث وظیفه ی حفاطت از موتور در برابر دو فاز شدن، نا متعادل شدن ولتاژ فاز ها و اختلاف فاز نا مناسب فاز ها را دارند. و در صورت روی دادن هر یک از مشکلات ذکر شده کنتاکتور را قطع می کنند.کنترل فاز چیست؟

تایمر ستاره مثلث

جهت تغییر حالت تابلو برق ستاره مثلث از حالت ستاره به مثلث از یک تایمر استفاده می شود تا پس از سپری شدن زمان مناسب کنتاکتور ستاره را قطع و کنتاکتور مثلث را وصل کند.

برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید تابلو برق ستاره مثلث لطفا با شماره 09141632969 تماس حاصل فرمایید.

keyboard_arrow_up