طراحی و ساخت تابلو برق بوستر پمپ آبرسانی

                تابلو بوستر پمپ چیست؟

تابلو برق بوستر پمپ تبریز

به منظور تامین فشار آب مصرفی در پروژه و همچنین تامین فشار آب در هنگام آتش سوزی از تابلو برق‌های بوستر پمپ استفاده می‌شود.

امروزه در اکثر مراکز مسکونی و تجاری برای کنترل دبی فشار آب در طبقات و با بهترین راندمان و با صرفه جویی در مصرف انرژی از سیستم تابلو برق بوستر پمپ استفاده میگردد.

با استفاده از این سیستم نظارت دقیقی بر عملکرد پمپ ها انجام می شود. در نتیجه تثبیت فشار آب مصرفی، افزایش راندمان و طول عمر پمپ ها و اتصالات را خواهیم داشت. همچنین جلوگیری از حادثه هایی مثل ترکیدگی لوله ها و سایر تجهیزات با اجرای این سیستم صورت می گیرد. حجم کوچک تابلو برق و تعمیر و نگهداری آسان هم از دیگر مزایای استفاده از کنترلر بوستر پمپ می باشد.

در این تابلو برق ها سطح فشار منابع آب با سنسورهای مربوطه به تابلو برق بوستر پمپ منتقل شده و با توجه به مدارات فرمان طراحی شده، عملیات قطع و وصل پمپ ها انجام می گیرد.

خرید تابلو برق بوستر پمپ

اگر برای شرکت یا مجتمع ساختمانی خود قصد خرید تابلو برق بوستر پمپ آبرسانی یا آتشنشانی را دارید، بهتر است قبل از هر اقدامی، از خدمات مشاوره کارشناسان گروه مهندسی سپهر صنعت بهره مند شوید. تا شما را در خرید آگاهانه تر تابلو راهنمایی نمایند. برای تماس با ما کافیست با شماره 09141632969 تماس بگیرید.

گروه مهندسی سپهر صنعت تبریز فروشنده انواع تابلوهای برق صنعتی از جمله تابلو برق بوستر پمپ با بهترین قیمت و ضمانت کیفیت ( یکسال گارانتی و ده سال خذمات پس ار فروش) می باشد. برای استعلام آخرین قیمت تابلوهای برق صنعتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

تابلو بوستر پمپ تبریز

تفاوت بوستر پمپ دور متغییر و دور ثابت

بوستر پمپ دور متغیر و دور ثابت از لحاظ ظاهری شبیه به هم هستند و تفاوت آن‌ها در تابلو برق است. در بوستر پمپ دور متغیر، دبی و فشار مورد نیاز با تغییر دور الکتروموتور تامین می‌شود. (پمپ آب دارای سرعت گشت های مختلف است و توانایی ایجاد دبی های مختلف را دارد).

تابلو برق بوستر پمپ دور متغییر

در بوستر پمپ دور متغیر برای کنترل اتوماتیک پمپ‌ها از اینورتر استفاده می‌شود. اینورتر بر اساس فشار آب تنظیم می‌شود و با توجه به فشار آب موتور، پمپ آب را به حرکت در می‌آورد. به همین خاطر در پمپ دور متغیر هرگز خاموش و روشن ناگهانی و افت فشار ناگهانی رخ نمی‌دهد.

تابلو برق بوستر پمپ دور ثابت

بوستر پمپ‌هایی که تابلو برق‌ آن‌ها دور ثابت است، با استفاده از کلید پرشرو اتوماتیک می‌شوند. برای کلید پرشر حداقل و حداکثر فشار مشخص می‌شود. به عنوان مثال زمانی که در یک ساختمان افت فشار وجود دارد اولین پمپ آب شروع به کار می‌کند در صورتی که فشار مورد نیاز تامین شود کلید پرشر پمپ آب را خاموش می‌کند و اگر به فشار بیشتری نیاز باشد هر کلید پرشر پمپ خود را به‌ترتیب روشن می‌کند تا مشکل فشار برطرف شود.

تابلو برق بوستر پمپ در تبریز

قابلیت های تابلو برق بوستر پمپ آبرسانی

 •  حذف ضربه قوچ در شبکه مصرف به دلیل روشن و خاموش شدن تدریجی الکتروپمپ ها
 •  قابلیت نصب بر روی بوستر پمپ هایی با حداکثر 6 پمپ
 • کنترل سطح آب مخزن اصلی
 • کنترل فاز داخلی برای جلوگیری از سوختن پمپ ها در مقابل دو فاز شدن
 •  امکان سفارش تابلو برق بوستر پمپ آبرسانی دور ثابت و دور متغیر
 •  تشخیص پمپ معیوب، خارج کردن از مدار و اعلام خرابی آن
 •  امکان استفاده با برق تکفاز و سه فاز
 • امکان نصب پرشر سویچ و پرشر ترانسمیتر
 •  دارا بودن آلارم برای مطلع کردن تعمیر کار
 •  کنترل PID برای تابلوهای دور متغیر
 • قابلیت اتصال به سیستم هوشمند ساختمان
 •  کاهش برق مصرفی به علت داشتن حالت Sleep : در مواقعی که فشار آب خوب است و عملا به روشن کردن پمپ ها نیازی نیست، سیستم وارد این فاز می شود.
 1. تمامی تابلو فرمان ها دارای یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشند.
 2. تابلو فرمان تولید شده مطابق با استاندارد ساخت تابلو فرمان های صنعتی تولید شده و جهت کنترل سیستم های آبرسانی، آتشنشانی و آبیاری مورد استفاده قرار  می گیرد.
 3. کنترلر بوسترپمپ ATech که برد کنترل اصلی تابلو است و دارای 3 سال گارانتی می باشد. این تجهیز باکیفیت ایرانی قادر به رقابت با سایر برندهای خارجی است. با داشتن ویژگی های منحصر به فرد جایگزین مناسبی برای PLC و HMI در تابلوهای کنترل بوستر پمپ می باشد.
keyboard_arrow_up